Wakacyjne spotkanie dzielnicowych z uczestnikami obozu sportowego w Małych Rudach

Dzielnicowi z szubińskiego komisariatu podczas spotkania z uczestnikami obozu sportowego w Małych Rudach rozmawiali na temat tego, jak bezpiecznie spędzać wakacje.

Policjanci powiatu nakielskiego również w wakacje myślą o bezpieczeństwie dzieci i spotykają się z nimi na różnego rodzaju pogadankach. Tym razem dzielnicowi z Szubina, mł. asp. Tomasz Bukowski i st. sierż. Mateusz Wawrzyniak, spotkali się z uczestnikami obozu sportowego w Małych Rudach.

Tematem przewodnim przeprowadzonego spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Wiele uwagi dzielnicowi poświęcili problematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominali najważniejsze przepisy drogowe oraz omówili zasady poruszania się pieszych po drogach. Mundurowi przypominali też, jak bardzo ważne jest, aby podczas pieszych wycieczek w rejonie dróg wyposażać się w kamizelki odblaskowe lub inne świecące elementy.
Jak na wakacje przystało nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa dzieci na kąpieliskach, zasad korzystania ze sprzętu wodnego i innych wakacyjnych rad.

Uczestnicy obozu mieli też okazję obejrzeć oznakowany radiowóz oraz wyposażenie policjantów, z jakiego korzystają podczas codziennych służb, a także posłuchać na czym polega praca mundurowych.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią