Wanda Johnson wystąpiła w Cafe Emilia

W dniu 6 września 2019 roku gwiazdą koncertu w Cafe Emilia była Wanda Johnson- pochodząca z Południowej Karoliny, obdarzona wspaniałym głosem wokalistka! Występ z amerykańskim zespołem rozpoczął się o godz. 19.00 przy licznej publiczności.

Urodziła się w 1963 roku w licznej rodzinie o bogatej muzycznej tradycji. Jej debiutancka płyta „Call Me Miss Wanda” ukazała się w 2003 roku, a trzy lata później światło dzienne ujrzał kolejny krążek zatytułowany „Natural Resource”. To właśnie ogromny sukces drugiego albumu zaowocował zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata – Pocono Blues Festival. Rok 2008 przyniósł równie dobry, trzeci, dotychczas najnowszy longplay „Hold What You Got”. Ważną postacią w karierze Wandy Johnson jest Gary Erwin – pianista, kompozytor i producent płyt piosenkarki. Ich wspólny występ podczas Chicago Blues Festival w 2007 roku wielu krytyków okrzyknęło największym wydarzeniem imprezy. Od tamtej chwili każdy koncert artystki wieńczy masa pochlebnych recenzji.
Podczas piątkowego koncertu Wanda zaprezentowała świetnie wykonane własne piosenki, obdarzając słuchaczy uśmiechem tak promiennym, że mógłby rozjaśnić najczarniejszą jaskinię. Z cudowną łatwością nawiązywał kontakt z zachwyconą publicznością, w kilka sekund ujmując ją swoją bezpretensjonalną osobowością. Jej krystalicznie czysty, nie potrzebujący efektów ani ulepszeń, głos, chwytał za serca, zdobywając jej porównania do „młodej Irmy Thomas.”
W tym roku zawitała do Polski już szósty raz! Przywiozła ze sobą dwa najnowsze wydawnictwa: właśnie powstający album z całkiem nowymi autorskimi piosenkami, oraz płytę z 2015 roku zatytułowaną „Times Change”, o której w wywiadzie dla Kwartalnik „Twój Blues” powiedziała, że album ten był spełnieniem jej marzeń, bo w odróżnieniu od wszystkich poprzednich Wandy, zawiera głównie covery – utwory, które towarzyszą jej od samego początku kariery, przez co stały się bardzo bliskie jej sercu, ale z różnych powodów nie znalazły się na żadnym z wcześniejszych wydawnictw.

źródło: Cafe Emilia w Nakle nad Notecią