Warsztaty haftu w szubińskim liceum

W ramach projektu „Z tkaniną i drewnem na co dzień”, realizowanego w Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach haftu, które odbyły się w Szubińskim Domu Kultury.

Zajęcia prowadziła utalentowana, wielokrotnie nagradzana twórczyni ludowa, instruktorka- pani Małgorzata Bołka. Mistrzyni rękodzieła przybliżyła licealistom tajniki zdobnictwa ludowego regionu Pałuk. Uczniowie poznali różne wzory i techniki haftu pałuckiego i nie tylko. Pod czujnym okiem instruktorki uczennice samodzielnie wyszywały wybrane przez siebie motywy kwiatowe. Dla niektórych uczestników warsztatów było to pierwsze spotkaniez haftem- płótnem, igłą, tamborkiem i muliną. Haftowanie okazało się rewelacyjnym sposobem na wyciszenie i odwrócenie myśli od codziennych problemów. Praca rąk i skupienie na detalach pozwala się również przenieść na inną, kreatywną planetę, jest doskonałą alternatywą na nudę i zajęcie wolnego czasu.

Koordynatorki projektu i uczestniczki zajęć składają podziękowania Szubińskiemu Domowi Kultury, pani Małgorzacie Bołce za instruktaż i prowadzenie zajęć.

Projekt ,,Z tkaniną i drewnem na co dzień” jest dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, a koordynują go nauczycielki szubińskiego liceum: A. Kobierowska,
J. Stefaniak- Szmyt, K. Bethke.

 

 

 

J. Stefaniak-Szmyt