Warto zastanowić się zanim wpuścimy obcych na swoją posesję

Nakielscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby byli ostrożni i nie wpuszczali do mieszkań osób nieznajomych. Minionej doby odnotowano przypadek kradzieży dokonanej przez kobiety przepowiadające przyszłość. Warto zastanowić się czy przypadkowi goście na naszej posesji są wiarygodni.

Wczoraj (5.08.19) nakielska policja została poinformowana o kradzieży, której ofiarą padła mieszkanka Nakła. Z zebranych w sprawie informacji wynika, że dwie kobiety około 60-letnie weszły na posesję, a później do mieszkania pokrzywdzonej pod pretekstem kupna roślin. Następnie zaoferowały, że przepowiedzą przyszłość, jednak aby to zrobić poprosiły pokrzywdzoną o chwilowe przekazanie im gotówki przechowywanej w domu.

Kiedy dostały pieniądze, tak zaaranżowały całą sytuację, że pokrzywdzona nawet nie zdążyła się zorientować, a sprawczynie opuściły mieszkanie razem z gotówką i odjechały oczekującym na nie autem osobowym.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu, aby zachowali rozwagę i nie wpuszczali obcych do mieszkań.

Należy również pamiętać, że w dalszym ciągu aktywni są przestępcy dokonujący oszustw na „wnuczka” i „policjanta”, dlatego policja zwraca się do rodzin Seniorów, aby rozmawiali o metodach działania sprawców i ostrzegali przed oszustami.  

O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie: Bezpieczny Dom