Weekend z kulturą

W refleksyjny nastrój przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym wprowadzą nas m.in. artyści Filharmonii Pomorskiej i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – obie instytucje zapraszają w najbliższy weekend na Requiem Mozarta.

W Filharmonii Pomorskiej pod batutą Wojciecha Rodka jako soliści wystąpią Joanna Radziszewska-Sojka, Zuzanna Nalewajek, Nazarii Kachala oraz Karol Skwara. Tego wieczoru odbędzie się także wernisaż wystawy prac artysty malarza i rysownika, który przez wiele lat związany był z filharmonią – Tadeusza Małachowskiego. Szczegóły na stronie filharmonii

Requiem usłyszymy także w najbliższy weekend w sali koncertowej toruńskiego Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki. Pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszka w partiach solowych wystąpią Hanna Okońska, Ewa Menaszek, Adrian Domarecki, Tomasz Rudnicki, Dorota Nowak oraz Kamil Pater. W programie tego koncertu także „4 Miejsca, w których leży Ukojenie” Rafała Gorzyckiego, kompozycja będąca hołdem dla Kazimierza Serockiego. Więcej informacji na stronie CKK Jordanki

W Teatrze im. Wilama Horzycy będzie można wziąć udział w warsztatach twórczych inspirowanych spektaklem „Ćwiczenia stylistyczne”. Zajęcia poprowadzą Weronika Krystek i Katarzyna Peplinska-Pietrzak. Na deskach toruńskiego teatru także „Noce i Dnie” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.

„Niesamowite przygody 10 skarpetek” – spektakl muzyczny inspirowany kultową książką dziecięcą o tym samym tytule autorstwa Justyny Bednarek po raz kolejny grany będzie w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu. Także w piątek (28 października) zobaczymy tu monodram „Kontrabasista” w wykonaniu Niko Niakasa . Bilety nadal dostępne na stronie teatru.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Koncert Requiem w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy 2019 r., fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP