Weekend z kulturą

Kulturalnym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie premiera w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu. W sobotę (7stycznia) interaktywna farsa angażując publiczność do wspólnej zabawy, rozbawi, wzruszy i sprowokuje do rozważań. Zapraszamy również do pozostałych marszałkowskich instytucji kultury.

„Cud” Larsa Albauma i Dietmara Jacobsa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich. Akcja toczy się w słonecznej Hiszpanii, gdzie w hotelowym pokoju spotykają się obcy sobie i zupełnie różni ludzie – Hubert, biznesmen w średnim wieku, oraz Nelli młoda autostopowiczka. Nieporozumienia i niesnaski zdanych na siebie lokatorów doprowadzają do niezwykłej sytuacji – „cudu andaluzyjskiego”. Na skutek działania siły wyższej Hubert i Nelli zamieniają się ciałami. W hotelu pojawiają się także Róża i Benny – partnerzy dwójki bohaterów, którzy nie maja pojęcia z kim tak naprawdę mają do czynienia. Dzięki szczerym rozmowom uświadamiają sobie, co w życiu jest najważniejsze. Obie pary – Róża i Hubert z dwudziestopięcioletnim stażem małżeńskim oraz Nelli i Benny znający się od sześciu miesięcy – dochodzą do tego samego wniosku: „odkryliśmy na nowo, czym jest miłość. I to jest prawdziwy cud”.

Więcej informacji na stronie teatru

Wśród weekendowych propozycji także koncert noworoczny w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Wystąpią Roksana Korban – sopran oraz Dawid Jenczewski – tenor.

Repertuar i szczegóły na stronie Ośrodka

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego i Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

zdjęcia: Próba medialna spektaklu „Cud”, fot. Wojtek Szabelski dla Teatru Horzycy