Więcbork: Wernisaż wystawy Koła “Igłą Malowane”

W ubiegły piątek mury więcborskiej Biblioteki zamieniły się w galerię przedstawiającą ponad 40 lat pracy członków Koła “Igłą Malowane”. Uczestnicy wernisażu mieli okazję podziwiać rękodzieła wykonane przez sześcioro członków Koła: Aleksandrę Banach, Irenę Cichończyk, Elżbietę Cybulską, Karolinę Górecką, Grażynę Polan oraz Józefa Walczaka. Była to prawdziwa podróż przez kilkadziesiąt lat funkcjonowania Koła “Igłą Malowane”, zwłaszcza, że w czasie uroczystego otwarcia wystawy towarzyszyły nam kroniki prowadzone przez Rękodzielników, a także pokaz zdjęć ze zbiorów Koła. Uczestnicy mogli złożyć pamiątkowy wpis do kroniki. To był naprawdę cudowny wieczór, podczas którego mogliśmy podziwiać owoce cierpliwej i pełnej pasji pracy członków Koła “Igłą Malowane”.

Bardzo dziękujemy naszym artystom za propagowanie kultury regionu oraz krzewienie wiedzy na temat haftu krajeńskiego i nie tylko!

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w Oddziale dla Dzieci (budynek CAL przy ul. Rybackiej 11A w Więcborku), w godzinach otwarcia Oddziału. Grupy zainteresowane zwiedzaniem prosimy o uprzedni kontakt z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Więcborku (nr telefonu: 52 389 86 22 oraz 503 935 064).

 

Katarzyna Włodarczak – UM Więcbork