Wiceminister Klimatu w Nakle nad Notecią

28. lutego 2020 roku Nakło nad Notecią odwiedził Wiceminister Klimatu Jacek Ozdoba. Głównym celem spotkania było zapoznanie się z tutejszym systemem gospodarowania odpadami.

Przybyłych po dotarciu do Urzędu Miasta i Gminy powitał Burmistrz Sławomir Napierała. Szczegółowe omówienie systemu opierającemu się na wykorzystaniu MINIPSZOKÓW i kart kreskowych przypisanych gospodarstwom domowym, który od kilku lat realizowany jest w Nakle nad Notecią, zaprezentował Prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sławomir Sobczak. Wiceminister nie krył swojego zainteresowania rozwiązaniem wdrożonym w naszym mieście. Obecny był również m.in. dr Marek Goleń z Instytutu Ochrony Środowiska.

Następnie goście odwiedzili okoliczne MINIPSZOKI przy ul. Ks. P. Skargi oraz os. Bolesława Chrobrego, by tam naocznie zapoznać się z praktykami wprowadzonymi przez Gminę Nakło nad Notecią. Później w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Piotra Kalamona, Dyrektora Wydziału ds. gospodarowania odpadami i zagospodarowania surowców Sławomirem Ginterem oraz Dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochorny Środowiska UMiG Anną Nowak udano się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rozwarzynie.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią