Więcbork: Zaszczepili się z OSP Lubcza

15 sierpnia 2021 roku na Placu Jana Pawła II w Więcborku po raz kolejny stanął Powiatowy Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19.

Każdy zainteresowany mógł się zaszczepić, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, jednodawkową szczepionką Jonson&Jonson. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Naszej Gminy. W kampanii #SZCZEPIMY SIĘ Z OSP od godz. 14.00 do godz. 19.00 zaszczepiono łącznie 70 osób.

W trakcie funkcjonowania punktu szczepień na mieszkańców i turystów czekało wiele atrakcji. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku zadbał o dobrą zabawę dla dzieci zapewniając muzyczno – taneczne animacje, naukę gry na ukulele, pokazy baniek mydlanych czy eco mini szklarnie.  Nie zabrakło również  atrakcji koncertowych. Więcborski Chór Lutnia przyciągnął rzeszę swoich fanów, a Bitwa Na Dęta, jak, co roku okazała się strzałem w dziesiątkę.  Druhowie z OSP Lubcza w ramach akcji #SZCZEPIMY SIĘ Z OSP przygotowali pokaz z wykorzystaniem zabytkowej sikawki konnej oraz przejażdżki bryczką.

Wszystkich chętnych, którzy jeszcze się nie zaszczepili a chcieliby to uczynić zapraszamy 29 sierpnia (niedziela) w godzinach od 14.00 do 19.00 do Wituni na małe boisko, gdzie odbędzie się szczepienie w ramach akcji #SZCZEPIMY SIĘ Z KGW WITUNIA.

Magdalena Starzecka – UM Więcbork