Więcborski Dzień Seniora

25 czerwca 2022 roku odbył się Więcborski Dzień Seniora. Impreza, mimo upału przyciągnęła kilkuset seniorów z całego powiatu sępoleńskiego oraz Mroczy. Motywem przewodnim wydarzenia była Sobótka i świętojańskie wianki.

Wydarzenie zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku, Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie w Więcborku, Fundację Gospodarczą Pro Europa z Torunia oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, rozpoczął kolorowy marsz, który wyruszył spod Szkoły Podstawowej nr 1 w Więcborku, na Plac Jana Pawła II. Barwny korowód złożony z 12 zaproszonych grup seniorów oraz mieszkańców gminy przeszedł ulicami miasta w asyście kapeli podwórkowej z Kamienia Krajeńskiego.

Na Placu Jana Pawła II czekała scena, na której wszystkich seniorów powitali Tomasz Siekierka, dyrektor MGOPS w Więcborku i jego zastępczyni Izabela Szmaglinska. Natomiast burmistrz Więcborka, Waldemar Kuszewski przekazał delegacji seniorów symboliczny klucz do bram miasta.

Imprezę poprowadziła niezastąpiona Joanna Nowakowska. Na scenie wystąpili: Grupa Rym Cym Cym z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, Zespół Czadersi z Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku, Zespół Muzyczny Zofia i Leon Najdowscy, Zespół Kabaretowy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku, fenomenalny Krzysztof Filasiński, który oczarował publiczność oraz pracownicy MGOPS w Więcborku, którzy na chwilę wcielili się w samych seniorów.

Spośród uczestników imprezy wybrano dziesięciu z najpiękniejszymi wiankami. Wszyscy otrzymali od organizatorów upominki. Uczestnicy Dnia Seniora mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków, czy sesji zdjęciowej na molo. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnego poczęstunku. Odbył się też pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku.

Impreza dofinansowana została z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Funduszy Europejskich.

Paweł Węgrzyn – Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Więcborku