Większość sklepów w Centrum Handlowym RONDO ponownie otwartych

Decyzją Rady Ministrów, na mocy rozporządzenia z dnia 2 maja 2020, Centrum Handlowe RONDO znosi dużą część dotychczasowych ograniczeń w funkcjonowaniu. Od dnia 4 maja otwarte będą sklepy i punkty usługowe. Restauracje oraz lokale gastronomiczne będą świadczyć jedynie usługi „na wynos”. Centrum Handlowe RONDO nadal stosować będzie rygorystyczne zasady bezpieczeństwa higienicznego.

Od 4 maja, na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020, Centrum Handlowe RONDO znosi część ograniczeń w handlu. W celu zapewnienia klientom bezpieczeństwa i komfortu zakupów, wybrane lokale i usługi nadal będą wyłączone z użytkowania. Obowiązywać będą również ścisłe procedury higieniczne, mające chronić wszystkich użytkowników obiektu – klientów, personel sklepów oraz personel pomocniczy.

Po weekendzie majowym otwartych zostanie duża część sklepów i punktów usługowych. Obowiązywać w nich będą ściśle określone zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim odnoszące się do limitów osób przebywających na ich terenie. Punkty handlowo – usługowe zlokalizowane w pasażach centrum będą otwarte, jeśli spełnią wymogi bezpieczeństwa określone w rozporządzeniu.

Częściowo udostępniona klientom zostanie strefa restauracyjna. Zlokalizowane w niej restauracje i bary będą świadczyć usługi jedynie w formule zakupów na wynos. Na terenie całego centrum obowiązywać będzie całkowity zakaz spożywania posiłków i napojów, a wszystkie stoły i krzesła w strefie food court będą do odwołania wyłączone z użytkowania.

ZDROWY DYSTANS

Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa w centrach handlowych, wprowadzonych przez nowe rozporządzenie, jest ograniczenie liczby klientów – 1 osoba przypada na 15 m² powierzchni.  W Centrum Handlowym RONDO liczba ta jest na bieżąco monitorowana dzięki zaawansowanym systemom liczącym. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu przemieszczania się po budynku otwarte są wszystkie wejścia do budynku. Utrzymanie wymaganego, dwumetrowego dystansu między klientami gwarantują szerokie korytarze, z których dodatkowo usunięte zostały strefy wypoczynkowe. W utrzymaniu bezpiecznej odległości pomagają również umieszczone na podłodze centrum naklejki, wytyczające między innymi kolejki przed hipermarketem czy lokalami w strefie restauracyjnej. W poszczególnych lokalach o stosowanie się do przepisów i utrzymanie limitów klientów dba personel każdego sklepu.

PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWO

Centrum Handlowe RONDO w pełni dostosowało się do wytycznych dla funkcjonowania obiektów handlowych opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym inspektoratem Sanitarnym. Galeria wprowadziła również dodatkowe działania i procedury higieniczne mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu. Na terenie centrum – przy wejściach głównych oraz w toaletach – zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są również  o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych. W najbliższych dniach w Centrum Handlowym RONDO stanie też wygodny automat, w którym kupić będzie można jednorazowe maseczki i rękawiczki.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, schody ruchome, windy, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia i wyposażenie toalet. Zamontowane zostały bezdotykowe podajniki do mydła. W toaletach umieszczono również szczegółowe instrukcje sanitarne mycia i dezynfekcji rąk, a także zdejmowania i zakładania rękawiczek i maseczek.

Serwis sprzątający został wyposażony w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Ponadto pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem, poddawane są regularnemu ozonowaniu. Co ważne,  wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki i siedziska.

#ODPOWIEDZIALNI #BEZPIECZNI

Bezpieczeństwo i komfort zakupów zależy od nas wszystkich – również od naszych klientów. Osoby udające się na zakupy do Centrum Handlowego RONDO są proszone o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa: przede wszystkim respektowanie limitu osób w centrum, w poszczególnych sklepach oraz w toaletach, zachowania wymaganego prawem dwumetrowego dystansu, obowiązku zasłaniania ust i nosa i zakazu spożywania posiłków i napojów. Rekomendujemy również pojedyncze korzystanie z windy. Klienci zmotoryzowani powinni zajmować co drugie miejsce parkingowe.

Nakazy i ograniczenia mają na celu zapewnienie wszystkim przebywającym na terenie Centrum Handlowego RONDO – klientom, pracownikom sklepów i firm usługowych – najwyższego poziomu bezpieczeństwa zakupów.

Opis wszystkich wdrożonych w centrum procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana, lista otwartych sklepów i punktów usługowych od 4 maja 2020 dostępna będzie na stronie wwww.chrondo.pl.

O dalszych zmianach w funkcjonowaniu Galerii będziemy informować na bieżąco.

Monika Paduch