Wiosną zadebiutuje w Polsce Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Już tej wiosny zadebiutuje w Polsce Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – nowy, awangardowo stylizowany SUV coupe z unikatowym napędem – elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania. W odpowiedzi na duże zainteresowanie tym modelem jeszcze przed rynkową premierą powstał film z udziałem japońskich twórców tego projektu.

Polski oddział Mitsubishi Motors uruchomił specjalną witrynę https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev z kompendium wiedzy na temat tego modelu i kalkulatorem oszczędności.

W 100-lecie marki Mitsubishi
ECLIPSE CROSS wprowadzony na rynek globalny w setną rocznicę powstania pierwszego samochodu Mitsubishi, obchodzoną w 2017 roku, szczycił się stylową sylwetką coupe i dynamicznymi osiągami, uosabiającymi istotę samochodów Mitsubishi. Nowy model wprowadza dynamiczne walory SUV-a na nowy poziom i jednocześnie zyskuje bardziej awangardową formę. Po raz pierwszy firma wprowadza wersję z układem napędowym PHEV, obejmującym dwusilnikowy system 4WD firmy Mitsubishi, w innym modelu niż OUTLANDER PHEV, będący obecnie najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem PHEV1.

Naszym celem jest dostarczanie klientom na całym świecie ekscytujących produktów, które dzięki naszym technologiom przyjaznym dla środowiska oferują kierowcom bezstresową obsługę, a jednocześnie rozwijają nasze rozwiązania napędów 4WD. – powiedział Takao Kato, prezes MITSUBISHI MOTORS CORPORATION. – Nasz pionierski system PHEV i wiedza o napędach 4WD, którą zdobyliśmy dzięki doświadczeniom w rajdach samochodowych, pozwoliły nam w tym projekcie zawrzeć esencję tego, czym jest Mitsubishi. Nowy ECLIPSE CROSS PHEV jest idealnym partnerem dla kierowców szukających nowych wyzwań, którzy oczekują czegoś więcej od swojego samochodu. W MITSUBISHI MOTORS jesteśmy również zaangażowani w zrównoważony rozwój przyjazny dla środowiskowa poprzez szersze wykorzystanie naszych technologii samochodów elektrycznych EV i PHEV. Do roku 2030 zwiększymy udział pojazdów zelektryfikowanych w całkowitej sprzedaży do 50%, skupiając się na pojazdach typu PHEV, takich jak debiutujący niebawem samochód.

Wyróżniające wzornictwo inspiruje kierowców do większej aktywności
Opracowana w ramach koncepcji projektowej “brawurowego piękna”, wydłużona sylwetka nadwozia oraz zmieniona stylistyka przedniej i tylnej części nadwozia odpowiadają za awangardowy, świeży wygląd dynamicznego SUV-a. W przedniej części modelu zastosowano zaawansowaną wersję stylu Dynamic Shield (Dynamicznej tarczy), wyrażającą dobre osiągi SUV-a i solidność zabezpieczeń chroniących pasażerów. Odświeżony układ świateł dodaje wyglądowi przedniej części samochodu ostrego, sportowego rysu. Płyty osłonowe u dołu obu zderzaków podkreślają mocny charakter SUV-a. Dynamiczna i sportowa forma nadwozia znalazła stylistyczny wyraz również w jego tylnej części. Projektanci zrezygnowali z dzielonej tylnej szyby poprzedniego modelu i zastosowali pojedynczą szybę nadając jej płynną, elegancką formę, a jednocześnie zapewniając lepszą widoczność do tyłu. Trójwymiarowe światła tylne ECLIPSE CROSS PHEV są umieszczone wyżej, aby uzyskać charakterystyczny wygląd i lepszą widoczność na drodze. Solidne panele nadwozia i zderzak tylny zapewniają sztywność i wytrzymałość, a w połączeniu z sześciokątną bryłą przypominającą koło zapasowe montowane z tyłu pojazdu, wyrażają solidność i wszechstronność SUV-a.

Wnętrze kabiny wyróżnia wykończenie wysokiej jakości w czarnym kolorze z fotelami tapicerowanymi kombinacją wytłaczanego zamszu i syntetycznej skóry. Dostępna jest też opcjonalnie skórzana tapicerka w kolorze jasnoszarym lub czarnym. Wykończenie boczków drzwi współgra z kolorem tapicerki foteli, zapewniając wysoką jakość i sportowy wygląd wnętrza.

Charakterystyczna dla Mitsubishi seria lakierów o wysokim połysku Diamond Color oferuje dwie opcje kolorystyczne dla nadwozia – Red Diamond i nowy kolor White Diamond. Ten ostatni emanuje zarówno białym połyskiem perły, jak i subtelnymi przebłyskami metalu, odzwierciedlającymi energię i styl.

Napęd elektryczny PHEV przemawia zarówno do serca, jak i do rozsądku
W Mitsubishi ECLIPSE CROSS PHEV zastosowano zmodyfikowany dwusilnikowy system 4WD PHEV wywodzący się z modelu OUTLANDER PHEV. Architektura układu napędowego to przedni i tylny silnik elektryczny o dużej mocy, akumulator trakcyjny o dużej pojemności oraz 2,4-litrowy silnik MIVEC, co pozwala na szybkie, ciche, a jednocześnie dynamiczne przyspieszenie charakterystyczne dla pojazdów elektrycznych oraz na zwinne, a jednocześnie stabilne prowadzenie. Pojemność akumulatora trakcyjnego wynosi 13,8 kWh przy całkowitym zasięgu elektrycznym 57,3 km (tryb WLTP City), co pozwala na jazdę wyłącznie elektryczną podczas większości codziennych dojazdów do pracy. Dostępne są trzy tryby jazdy: tryb EV z napędem silnikami elektrycznymi wykorzystującymi energię z akumulatora trakcyjnego, tryb hybrydowy szeregowy wykorzystujący silnik benzynowy do generowania energii dla silników elektrycznych napędzających pojazd oraz tryb hybrydowy równoległy wykorzystujący silnik benzynowy do napędzania pojazdu wraz z silnikami elektrycznymi. Automatyczne przełączanie pomiędzy tymi trybami następuje w zależności od sytuacji i pozwala kierowcy poczuć przyjemność jazdy samochodem w różnych środowiskach. Na pokładzie samochodu znajdziemy gniazdko elektryczne 230 o mocy 1500 W, które może zasilać elektronikę i urządzenia3 przeznaczone do użytku na wolnym powietrzu oraz służyć jako niezawodne źródło energii elektrycznej w sytuacjach awaryjnych. Pojazd może również służyć jako źródło zasilające całe gospodarstwo domowe z zasobów zgromadzonej w akumulatorze energii, przy wykorzystaniu technologii V2H2 Ponieważ pojazd ma możliwość wytwarzania prądu przez generator połączony z silnikiem spalinowym, może on dostarczać energię nawet przez 10 dni4, zaspokajając potrzeby typowego gospodarstwa domowego, gdy samochód jest w pełni naładowany i zatankowany.

Napęd wszystkich kół zapewniający radość z jazdy i spokój ducha
Wysoka sztywność nadwozia oraz zoptymalizowane przednie i tylne zawieszenie sprawiają, że napęd S-AWC (Super-All Wheel Control) jest jeszcze bardziej efektywny, co przekłada się na lepsze prowadzenie, zgodne z intencjami kierowcy oraz bardziej komfortową i cichszą jazdę. W układzie napędowym PHEV zastosowano system S-AWC oparty na dwusilnikowym układzie 4WD, który może swobodnie rozkładać siłę napędową na przednie i tylne silniki elektryczne bez strat powstających w przekładni mechanicznej. System wykorzystuje walory pojazdów elektrycznych, dysponujących błyskawiczną reakcją, wysoką precyzją działania i dużą swobodą regulacji, dzięki czemu zapewnia wysoką kontrolę pojazdu podczas jazdy, pokonywania zakrętów i hamowania. Inżynierowie zoptymalizowali również rozkład masy na osie w ECLIPSE CROSS PHEV i obniżyli położenie środka masy poprzez umieszczenie akumulatora trakcyjnego pod centralną partią podłogi. Dzięki temu jazda stała się jeszcze bardziej komfortowa, co przekłada się na doskonałą stabilność układu kierowniczego. Dzięki udoskonaleniom zawieszenia, ECLIPSE CROSS PHEV zapewnia stabilne i precyzyjne prowadzenie w każdych warunkach jazdy oraz lepsze prowadzenie na śliskich drogach. Kierowca ECLIPSE CROSS może wybierać pomiędzy różnymi trybami jazdy w zależności od nawierzchni i warunków. Tryb Normal zapewnia charakterystykę układu kierowniczego i stabilność odpowiednie dla szerokiego zakresu scenariuszy drogowych. Tryb Snow utrzymuje stabilność jazdy na śliskich nawierzchniach, takich jak zaśnieżone drogi. Tryb Gravel zapewnia optymalne prowadzenie i stabilność na nierównych lub nieutwardzonych nawierzchniach. Tryb Tarmac zapewnia jeszcze pewniejsze pokonywanie zakrętów i wyższy poziom stabilności głównie na suchych, utwardzonych nawierzchniach, dzięki czemu kierowca może poczuć prawdziwą radość z jazdy w relaksującej atmosferze.

Bogate wyposażenie
MISUBISHI MOTORS oferuje specjalnie zaprojektowany system Mitsubishi Power Sound System (MPSS)8 dla modelu ECLIPSE CROSS PHEV, wyposażony w osiem wysokiej klasy głośników akustycznie dostrojonych i rozmieszczonych według planu sporządzonego specjalnie dla wnętrza tego modelu. Membrany głośników z tkanin włókna szklanego i aluminium oraz węglowe membrany głośników średnio i wysokotonowych z przodu z koncentrycznymi 2-drożnymi głośnikami w tylnych drzwiach ustawionymi liniowo z głośnikami wysokotonowymi, zapewniają naturalność i wysoką wierność dźwięku. Standardowy we wszystkich wersjach Apple CarPlay5 jest bardziej funkcjonalnym i bezpieczniejszym sposobem korzystania z iPhone’a w trakcie podróży. Android AutoTM 6 – łatwiejszy sposób korzystania podczas jazdy z aplikacji telefonów z systemem Android jest również dostępny we wszystkich modelach. Ekran wyświetlacza został powiększony do 8 cali, dzięki czemu jest bardziej czytelny w czasie jazdy.

8 lat gwarancji na baterię trakcyjną
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, które zadebiutuje w Polsce wiosną tego roku, jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package i 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na baterię trakcyjną ładowaną z gniazdka.

Więcej informacji dla klientów już teraz
W odpowiedzi na ogromną liczbę zapytań klientów o nowy model polski oddział Mitsubishi Motors stworzył specjalną witrynę https://www.mitsubishi.pl/samochody/eclipse-cross-phev ze zdjęciami 360 stopni, ciekawym zestawem informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV –w tym także o zaletach zasilania baterii energią z paneli fotowoltaicznych oraz listą najczęściej zadawanych pytań z odpowiedziami.

Według opinii klientów o zakupie tego auta zadecydują także ważkie argumenty ekonomiczne – skalę oszczędności można łatwo sprawdzić korzystając z kalkulatora na tej stronie wpisując dzienny i weekendowy przebieg swego obecnego auta i jego zużycie paliwa. W ten sposób klienci od ręki mogą sprawdzić, ile można zaoszczędzić eksploatując nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zamiast obecnego pojazdu.

Na kanale youtube jest także dostępny film z napisami po polsku https://www.youtube.com/watch?v=2vILcXzv9Jw&t&ab, w którym twórcy tego projektu dokładnie go opisują, testują, wyjaśniają mechanizmy działania systemu PHEV i możliwość wykorzystywania auta jako źródła zasilania.

1. Według danych MMC, od stycznia 2013 do września 2020 roku sprzedano około 260 000 sztuk.
2. Vehicle to Home: system zasilania domów energią elektryczną przechowywaną w akumulatorach samochodów EV/PHEV
3. Napięcie instalacji dostosowane do rynku japońskiego. Nie będzie można korzystać z niektórych urządzeń, nawet jeśli ich moc znamionowa wynosi 1500 watów lub mniej). Prosimy o zapoznanie się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia elektronicznego lub elektrycznego, jak również ze wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa umieszczonymi na urządzeniu przed jego podłączeniem do gniazda pokładowego.
4. Podane powyżej moce i czasy zasilania zostały obliczone przez MMC (przy założeniu średniego zużycia energii w gospodarstwie domowym wynoszącego ok. 10 kWh/dobę).
5. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
6. Android Auto jest znakiem towarowym firmy Google LLC.

O Mitsubishi Motors Corporation
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, wykazaliśmy się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające granice nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, Mitsubishi Motors wprowadziło w roku 2017 nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive your Ambition” – połączenie osobistego zaangażowania i ekspansywnego nastawienia oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors angażuje się w działania inwestycyjne, w innowacyjne technologie, atrakcyjne projekty i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

Kinga Lisowska- Menadżer ds. PR i mediów społecznościowych