Włamywacz zatrzymany po kilku godzinach

Szubińscy mundurowi potrzebowali kilku godzin na zatrzymanie 25-latka, który włamał się do magazynu jednego ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do pomieszczenia magazynowego przy jednym ze sklepów w Szubinie, miejscowa policja otrzymała wczoraj (27.08.19) rano. Włamywacz, po pokonaniu zabezpieczeń magazynu,  z jego wnętrza ukradł różnego rodzaju artykuły spożywcze. Łupów było sporo, bo wypełniły całą „reklamówkę”, natomiast wartość nie przekroczyła… 30 złotych. Miejscowi kryminalni szybko wytypowali podejrzanego. Mężczyzna, bowiem już wcześniej kilkakrotnie był karany za podobne przestępstwa. 25-latek został zatrzymany po kilku godzinach w swoim mieszkaniu w Szubinie i trafił prosto do szubińskiego komisariatu.

Na postawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego mieszkaniec miasta jeszcze tego samego dnia (27.08.19) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jak zostanie ukarany 25-latek zdecyduje niebawem sąd.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią