Wpadł na zakazie

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego podczas rutynowej kontroli skody zatrzymali jej kierowcę. Sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach wykazało, że 21-latek prowadził auto wbrew sądowemu zakazowi.

Wczoraj (12.01.20) policjanci z nakielskiej „drogówki” kontrolowali pojazdy przemieszczające się drogą krajowa nr 10. Krótko przed 20:00, w Ślesinie zatrzymali do kontroli skodę. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Kierowca nie okazał mundurowym dokumentu prawa jazdy, okazało się, że w ogóle go nie ma. Sprawdzenie personaliów kierowcy w policyjnych systemach wykazało, że od półtorej roku mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenie wszelkich pojazdów.

21-latek został zatrzymany i dowieziony do komendy. Tam kryminalni przedstawili mu zarzut za złamanie sądowego zakazu. Niebawem materiały postępowania zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje o losach zatrzymanego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią