Wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Policjanci z nakielskiej „drogówki’ wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy prowadzili wspólne działania na drogach powiatu. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa na kontrolowanych trasach.  

Poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu nakielskiego to główny cel działań, jakie ostatnio na drogach powiatu nakielskiego prowadzili wspólnie policjanci z Nakła i Bydgoszczy. Na drogach pracowali razem mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego i policjanci z bydgoskiego OPP.

Podczas wspólnych działań mundurowi przeprowadzili 89 kontroli pojazdów ujawniając 38  wykroczeń drogowych. Funkcjonariusze kontrolowali także trzeźwość kierowców, stan techniczny aut i wymagane podczas kontroli dokumenty.  

Zarówno kierowcy, jak i piesi, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi w postaci mandatów oraz pouczeń.

Podczas prowadzonych działań na kontrolowanych trasach nie odnotowano zdarzeń drogowych. Wspólne służby mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na powiatowych drogach.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło