Wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz PZZK w Nakle

Dzisiaj, 14 stycznia 2020 roku w salce konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obradom komisji przewodniczył starosta nakielski Tadeusz Sobol. Członkowie  komisji jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z działalności komisji za 2019 rok, a następnie informację o zagrożeniu powodziowym na terenie powiatu nakielskiego przedstawił Tomasz Mieszczankin z Zarządu Dróg Wodnych w Inowrocławiu. Stwierdził, że na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia powodziowego, raczej należy spodziewać się suszy. Zbiorniki retencyjne na Gople i Pakości posiadają bardzo niski stan wody. Na Noteci obecnie mamy stan wody niski od Jeziora Gopło do Nakła nad Notecią, a od Nakła nad Notecią do ujścia Łobżonki notuje się stan średni.

Informację o bezpieczeństwie w szkołach i działaniach profilaktycznych i prewencyjnych przedstawili: mł. asp. Zofia Wrzeszcz z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią,  Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią oraz Ewa Burzyńska – dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią. Komisja ponadto wysłuchała informacji o działalności Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w 2019 roku.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią Piotr Kwiatkowski przedstawił bieżącą informację na temat. Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) oraz ptasiej grypy.

tekst: Zbigniew Kubisz

zdjęcia: powierzone