Wspomnienie Koncertu Noworocznego w Paterku

627
X Koncert Noworoczny w Paterku przeszedł do historii. W tym roku za sprawą szczecińskiego Teatru Broadway widzowie obejrzeli niezwykle barwne i dynamiczne widowisko, w którym królowała muzyka, taniec i śpiew. 30 artystów zapewniło zgromadzonym doskonałą muzyczną ucztę, a organizatorzy w czasie przerwy kawę i ciastko. W pierwszej części usłyszeliśmy przeboje amerykańskie takich artystów jak Marilyn Monroe, John Travolta czy Frank Sinatra. Druga część to przeboje polskie. Usłyszeliśmy między innymi takie przeboje jak : „Dziwny jest ten świat”, „Gdzie ci mężczyźni”, czy „Zimny drań”.
Założycielem i dyrektorem Teatru Broadway jest aktorka, wokalistka, reżyser i choreograf Małgorzata Obłój, która debiutowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele ról dramatycznych i muzycznych, a także koncertów solowych. Współpracowała z najbardziej uznanymi twórcami polskiego teatru i kina.
Koncerty Noworoczne w hali sportowej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Paterku od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. W tym roku ze względu na rozmach przedstawienia odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią pana Sławomira Napierały. Koncert nie mógłby się odbyć, gdyby nie wielkie zaangażowanie pań: Anny Karolczak, Anny Lemantowicz, Marii Prymuli, dyrektor szkoły Aliny Sławkowskiej, Rady Rodziców, rodziców, strażaków z OSP w Paterku i pracowników obsługi szkoły. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.
tekst: Zdzisław Sell
zdjęcia: Zdzisław Sell, Małgorzata Obłój