„Wszystkie moje domy” tematem dyskusji Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku

Tegoroczne majowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku było poświęcone książce Grażyny Jagielskiej pt.”Wszystkie moje domy”.

Zamiarem autorki było napisanie książki lekkiej, przyjemnej i w miarę możliwości zabawnej. Czy taka jest? Otóż po lekturze, uczestniczki spotkania stwierdziły, że raczej do takich nie należy. Sama autorka przyznaje, że nie spodziewała się, że czytelnicy potraktują książkę jako poważną i trudną.

Tematem przewodnim książki jest obraz małżeństwa, które musi poukładać swoje życie na nowo.

Po tym jak dorosłe już dzieci odchodzą z domu rodzinnego, a mąż przechodzi na emeryturę, trzeba  rozpocząć życie w innej rzeczywistości. Nagle okazuje się, że dwoje ludzi zajętych do tej pory –  jedno wychowywaniem dzieci, a drugie pracą zawodową –  mają wokół siebie tyle przestrzeni, że nie potrafią się oboje w niej odnaleźć. Postanawiają poszukać innego domu, w którym nastąpi nowy początek ich wspólnego życia. Niestety, kolejne nowe domy nie są rozwiązaniem na odnalezienie porządku w ich zmienionej rzeczywistości. Co jest tym rozwiązaniem?

Aby się tego dowiedzieć zachęcamy do przeczytania „Wszystkich moich domów”.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 27.06.2022r. Omawiać będziemy książkę Danuty Noszczyńskiej „Nigdy nie jest za daleko”.

Katarzyna Hass – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią