Wyjątkowa powieść Valerie Perrin na spotkaniu DKK w Nakle nad Notecią

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece poświęcone było książce „Życie Violette” autorstwa Valerie Perrin. Przetłumaczona na ponad 30 języków, stała się bestsellerem we Francji i Włoszech. Jest to pierwsza i jedyna książka tej autorki przełożona na język polski i miejmy nadzieję, że nie ostatnia. Często mówimy, że nie ocenia się książki po okładce, tutaj to powiedzenie nie ma racji bytu. Piękno okładki współgra z jej wnętrzem, odzwierciedla je. Od pierwszych stron da się zauważyć niezwykły styl, którym posługuje się pisarka. Sposób w jaki przedstawia historię życia głównej bohaterki Violetty porusza najczulsze struny naszej duszy, skłania do refleksji i daje nadzieję. Nie jest to pozycja łatwa, nie czyta się jej szybko, ale przeczytanie jej wzbogaca wewnętrznie. To jedna z tych książek, które na długo zapadają w naszej pamięci i nawet po odłożeniu jej na półkę wracamy do niej myślami.

Wspólnie z naszymi czytelniczkami, gorąco zachęcamy do zanurzenia się w „Życie Violetty”, której historia na pewno Was nie zawiedzie.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23.11.2022 w Wypożyczalni książek dla dorosłych w Nakle nad Notecią. Omawiana będzie książka Kristin Harmel pt. „Jeszcze jeden dzień”.

 Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Autor: Małgorzata Kaluska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią