Wyróżnimy najlepszych terapeutów zajęciowych – wnioski do 28 czerwca

Najskuteczniejsi i najbardziej zaangażowani specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz szósty uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy przedstawicieli placówek reintegracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami, placówek oświatowych i opieki zdrowotnej oraz sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych. Formularze

– Zawód terapeuty zajęciowego – stosunkowo młody, uważany za zawód przyszłości –  to jedna z tych profesji, na przedstawicieli których zapotrzebowanie stale rośnie, co jest związane m.in. z trendami demograficznymi. Chcemy podkreślić jego społeczną wagę. Zależy nam, żeby najlepsi specjaliści, których fachowość i postawa wobec podopiecznych budzą najwyższy szacunek, stawali się wzorem dla środowiska, w tym przede wszystkim młodych adeptów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Terapia zajęciowa to forma rehabilitacji adresowana do osób niepełnosprawnych i seniorów polegająca na angażowaniu pacjenta w różne aktywności z dziedziny zajęć psychoruchowych. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej.

Informacje o konkursie, regulamin i zgody na www.niepelnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl

Wnioski można składać:

  • osobiście w punkcie informacyjno-podawczym Urzędu Marszałkowskiego w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Najlepszy Terapeuta Zajęciowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego”
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

Osoba do kontaktu: Dorota Łuczyszyn-Rudolf, tel.: 56 652 18 54, e-mail: niepelnosprawni@kujawsko-pomorskie.pl

Rozstrzygnięcie konkursu w październiku z okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej.

W ubiegłym roku nagrodami zarządu województwa uhonorowani zostali Izabela Kotecka, Anika Biernacka i Agnieszka Płotecka oraz zespół terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie (powiat żniński): Dorota Ciesielska, Szymon Głowacki, Jacek Jarlaczyński, Joanna Kamińska i  Katarzyna Sykut.

 

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród dla terapeutów zajęciowych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP