Wyścigi traktorów w Nowej Wsi Noteckiej przyciągnęły tłumy publiczności

W ubiegłą niedzielę w Nowej Wsi Noteckiej odbyła się VI edycja WYŚCIGÓW TRAKTORÓW. Ta widowiskowa impreza przyciąga na wieś w Gminie Kcynia tłumy fanów traktorów i mocnych wrażeń. Do sześciu lat imprezę tworzy małżeństwo Państwa Wieczorek. Pani Justyna i Piotr dbają o współpracę z głównym sponsorem firmą EURO TECH i innymi sponsorami, gdyż bez nich zorganizowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe.

Nowa Wieś Notecka była miejscowością, do której przyjechali kibice z różnych ościennych miejscowości. Zawody prowadził pan Tomasz Zmudzinski, który od pierwszej edycji jest sędziom głównym i konferansjerem w jednej osobie. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach, pierwszej polegającej na szybkim przejeździe toru wyścigów i drugiej polegającej na wjeździe tyłem do garażu i przejeździe przez teren pagórkowaty.

Emocji było dużo. Oczywiście zawody zakończyły się nagrodzeniem najlepszych zawodników, którzy otrzymali wartościowe nagrody, o których napiszemy w kolejnym artykule.

Strzałem w dziesiątkę była atrakcja do końca trzymana w tajemnicy przez organizatorów. Przed liczną publicznością wystąpił Jaras Team, który zaprezentował się w wyścigach wraków samochodowych. Na scenie odbył się koncert Jakuba Ciemnoczołowskiego, który przed rozdaniem nagród studził sportowe emocje.

tekst i zdjęcia: Robert Koniec