Wysłuchaj obszernych fragmentów Koncertu Noworocznego na antenie Radia Nakło

W minioną niedzielę 5 stycznia 2020 r. w kościele pod wezwaniem św. Stanisława B i M w Nakle nad Notecią, odbył się Koncert Noworoczny, w którym wystąpiła Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod kierunkiem Łukasza Łodygowskiego. Orkiestra rozpoczęła koncert utworem Johanna Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”. Podczas koncertu można było też usłyszeć „Feuer Fest Polkę”, którą na kowadle współgrał z orkiestrą symfoniczną, Sławomir Napierała, burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią.

W murach świątyni przez ponad 2 godziny rozbrzmiewały najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, dzieła operowe i operetkowe, Z racji trwającego okresu świątecznego oczywiście nie mogło zabraknąć też kolęd. Wspaniałe partie solowe i duety to zasługa: sopranistek Agnieszki Adamczak i Agnieszki Sokolnickiej, tenora Chaorana Zuo, czy też barytona Leszka Holca, a za solowe popisy instrumentalne odpowiadali: skrzypek Mateusz Kolasiński w utworze Czardasz” i trębacz Piotr Krawczyk w temacie na trąbkę Michela Manganiego. Nie sposób zapomnieć też o aranżacjach Adama Sztaby czy też Marka Stefankiewicza w wykonaniu gościa specjalnego V. Nakielskiego Koncertu Noworocznego, czyli Natalii Kukulskiej, która oprócz kolęd swoim występem przypomniała słuchaczom o utworach swojej mamy – Anny Jantar. Na koniec Poznańska Orkiestra Symfoniczna zagrała „Marsz Radetzky’ego”.

Już w najbliższą niedzielę 12 stycznia 2020 r. po godz. 9:00 w „Partyturach sławy” na antenie Radia Nakło nadamy obszerne fragmenty z Koncertu Noworocznego 2020, który miał miejsce, przypomnijmy w kościele pw. św. Stanisława w Nakle nad Notecią.

Zapraszają: Eugenia Czyż-Rydzyńska i Józef Rydzyński.

Zdjęcia – Marek Mazurek i powierzone