Wystartowała Liga Zadaniowa

W sobotę 16 listopada 2019 roku w nakielskiej Czwórce odbył się pierwszy z trzech etapów rejonowego konkursu matematycznego Liga Zadaniowa. Wzięło w nim udział 44 uczniów z klas V i VI szkoły podstawowej i 25 z klasy siódmej. W nakielskim rejonie wystartowali uczniowie reprezentujący następujące szkoły: STO Piła, SP Osiek nad Notecią, SP Wyrzysk, SP Sadki, SP Olszewka, SP Paterek, ZSP 2 Nakło, ZSP 3 Nakło, ZSP 4 Nakło.

Liga Zadaniowa to konkurs organizowany przez UMK w Toruniu i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, adresowany do uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej. W trzech etapach uczniowie mogą zdobyć maksymalnie 90 punktów. Dla najlepszych uczniów klas VII (zdobywców minimum 68 punktów) jest organizowany finał wojewódzki, w którym można wywalczyć zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

W ostatnich latach liczba uczniów biorących udział w tym konkursie systematycznie malała. Cieszy fakt, że w tym roku tendencja się zmieniła. W szczególności powodem do zadowolenia jest spora liczba uczniów z klas V, którzy mierzą się z zadaniami przeznaczonymi dla rok starszych.

Pierwsza trójka w kategorii klas VII:

  1. Barbara Błaszyk (STO Piła, opiekun Maria Dobrzyńska) – 28 pkt.
  2. Oliwia Różycka (STO Piła, opiekun Maria Dobrzyńska) – 28 pkt.
  3. Tymoteusz Łąpieś (SP Wyrzysk, opiekun Stanisław Święch) – 25 pkt.

Wśród klas VI:

  1. Amelia Dombrowska (ZSP3 Nakło, opiekun Alina Smarszcz) – 28 pkt.
  2. Julia Kaszubowska (ZSP 3 Nakło, opiekun Alina Smarszcz) – 26 pkt.
  3. Weronika Krusik (SP Paterek, opiekun Kamila Skubiszewska) – 23 pkt.

Koordynatorem konkursu w Nakle jest Tomasz Bzdawka.

Kolejny etap konkursu odbędzie się 18 stycznia 2020 roku. Na stronie konkursu (www.liga.mat.umk.pl) w zakładce Zadania 2019/2020 i terminy ukazały się już zadania przygotowawcze do drugiego etapu.

Zobacz i zmierz się z zadaniami z pierwszego etapu z załącznika.

Zadania przygotowawcze na etap styczniowy również na stronie ligi: http://liga.mat.umk.pl/

19 20 p6 liga1 konk
46 kB

19 20 p7 liga1 konk
59 kB

19 20 p6 liga2
74 kB

19 20 p7 liga2
369 kB

Tomasz Bzdawka