„Wyzwania na nową kadencję” to temat spotkania Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza w Mroczy

W sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie ministra Łukasza Schreibera oraz wojewody Mikołaja Bogdanowicza pod nazwą „Wyzwania na nową kadencję”. Ma początku obaj panowie podziękowali za głosy oddane w wyborach do parlamentu. W tym miejscu przypomnę, że Łukasz Schreiber  został ponownie posłem, zdobył 30 tysięcy głosów tym samym zwiększył swoje zaplecze wyborcze czterokrotnie w porównaniu do wyborów z 2015 roku. Pan Mikołaj Bogdanowicz mimo uzyskanego  bardzo dobrego wyniku (70 tysięcy głosów) nie zasiądzie w ławach senackich.
Miłą niespodziankę sprawili panowie dyrektor Przedszkola Miejskiego  w Mroczy pani Grażynie Stachowskiej wręczając czek na budowę nowego obiektu w wysokości 500.000 zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy finansowej premiera. Z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przyznano również 500.000 zł na budowę drogi gminnej Wyrza – Kaźmierzewo w kierunku Witosławia. To nie koniec miłych niespodzianek, ponieważ burmistrz gminy pan Leszek Klesiński dowiedział się o pozytywnej weryfikacji wniosku dotyczącego budowy ronda przy pl. Wolności w Mroczy.
W dalszej części głos zabrali mieszkańcy Mroczy wśród nich pan prezes miejscowego Klubu Sportowego „Tarpan Mrocz” pan Henryk Szynal, który przedstawił problemy finansowe  z jakimi boryka się obecnie klub. Następnie wykładowcy Technikum Mundurowego oraz młodzież licznie zgromadzona w sali, poprosili naszych gości o wsparcie finansowe w zakresie profesjonalnego wyposażenia sal dydaktycznych oraz stworzenia wirtualnej strzelnicy. Młodzież technikum informowała o problemach komunikacyjnych na terenie gminy. Poruszony został również wątek szlaku kolejowego Gniezno – Chojnice, jego reaktywacja w jakimś stopniu rozwiązałaby problemy komunikacyjne gminy Mrocza.
Spotkanie było również okazją do złożenie życzeń ministrowi, ponieważ tego dnia Łukasz Schreiber obchodził imieniny.
zdjęcia i tekst: Piotr Niemczewski