Wzmożone kontrole prędkości na drogach powiatu nakielskiego

Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników dróg mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj na drogach wzmożone kontrole prędkości. Nie obyło się bez mandatów, którymi ukarano 27 kierowców.

Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym także tych najbardziej tragicznych w skutkach. Policja nieustanne apeluje do kierowców o rozsądną i zgodną z przepisami jadę. Apele te mają uzmysłowić kierowcom, jak tragiczne w skutkach może być nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości.

Prócz apeli mundurowi cyklicznie prowadzą też działania na drogach, w których skupiają się na kontrolowaniu prędkości, z jaką po powiatowych drogach poruszają się pojazdy. Jedną z tego typu lokalnych akcji ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu „piratów drogowych”, funkcjonariusze nakielskiej „drogówki” prowadzili wczoraj (3.10.19).

Podczas trwania działań policjanci skontrolowali 80 aut ujawniając 30, które przekroczyły dozwoloną prędkość. 27 kierowców za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatami. Jeden z nich stracił też czasowo uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Działania na drogach policjanci prowadzili z myślą o bezpieczeństwie użytkowników powiatowych tras. Podczas ich trwania na kontrolowanych odcinkach nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią