X Bieg Pamięci Karolewo – Więcbork

25 września o godzinie 10.00 na starcie przy kaplicy w Karolewie stanęło blisko 100 zawodników – biegaczy, którzy swoją obecnością chcieli uczcić pamięć cywilnych ofiar II wojny światowej pochowanych w zbiorowych mogiłach na cmentarzu w Karolewie. Kilka minut wcześniej przedstawiciele Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Wodnik w Więcborku oraz Burmistrz Więcborka wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Więcborku złożyli wiązanki przy tablicach upamiętniających pomordowanych.

Bieg Pamięci Karolewo – Więcbork odbył się po raz dziesiąty. W roku poprzedzającym ze względu na sytuację pandemiczną wywołaną przez epidemię Covid-19, organizatorzy zdecydowali, że zaplanowany na wrzesień 2020 roku Bieg Pamięci Karolewo – Więcbork nie odbędzie się w dotychczas znanej formule. Celem upamiętnienia wszystkich ofiar obozu zagłady w Karolewie, w dniu 6 września 2020 r. po zakończeniu oficjalnych uroczystości przy kaplicy w Karolewie przedstawiciele organizatora tj. TKKF WODNIK Więcbork symbolicznie przebiegli trasę biegu z Karolewa do Więcborka, oddając hołd ofiarom zbrodni hitlerowskiej.

Szczegółowe wyniki znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

https://foxter-sport.pl/x-bieg-pamieci-karolewo-wiecbork-2021?fbclid=IwAR24wG_WdL7SZTZeI-r45P2XTxBj3Qk8zIHjTd9Gn6XBxFtLiN4HS2JhBDw

źródło: UM Więcbork