XII Konkurs „Z Kuferka Babuni” w Sadkach

W niedzielę, 15 grudnia 2019 roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Sadkach odbył się XII konkurs rękodzieła Z KUFERKA BABUNI. Konkurs ma na celu ujawnienie oraz ożywienie różnych dziedzin rękodzieła artystycznego i stworzenia możliwości do jej prezentacji.

Głównym Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, który finansowo został wsparty przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz Gminę Sadki. Gości powitała Dyrektor GOK Iwona Biniak, a swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Niedbała, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Bilicki, a także Radni i Sołtysi Gminy Sadki. Podczas trwania konkursu, aby umilić czas gościom organizatorzy przygotowali występy artystyczne. Zaprezentowały się dzieci z Przedszkola „Dobre Ludki” w Sadkach, Sandra Frydrychowicz (taniec nowoczesny), Zespół Folklorystyczny „Jabłoneczka” a główną atrakcję wieczoru był koncert Darii Wójcik (sopran), Remigiusza Kuźmińskiego (tenor) i Izabeli Wojciechowskiej (fortepian).

W trakcie trwania konkursu można było również zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, które zostały przygotowane przez Szkołę Podstawową w Sadkach.

Do konkursu przystąpiło 15 twórców, w 5 kategoriach: rzeźba/malarstwo, haft, szydełko/druty, kulinaria, stroik/ozdoba tematyczna.

Komisja w składzie: Alina Jankowska-Cebula (przewodnicząca komisji), Barbara Staniszewska i Alicja Stałowska postanowiły przyznać następujące nagrody:

• Kategoria I – rzeźba/malarstwo

1. Bonifacy Bodyło

2. Emilia Broś

3. Julia Obremska

• Kategoria II – hafty

1. KGW Liszkówko

2. Elzbieta Drajer

3. Stefania Bielecka

• Kategoria III – szydełko/druty

1. Iwona Matejczyk-Obremska

2. Stefania Bielecka

3. KGW Samostrzel

• Kategoria IV – kulinaria

1. KGW Sadki

2. KGW Anieliny

3. KGW Samostrzel

• Kategoria V – stroiki/ozdoby tematyczne

1. Iwona Matejczyk-Obremska

2. KGW Liszkówko

3. KGW Sadki

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i upominki. Dla laureatów zostały przygotowane nagrody – bony towarowe.

Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach