XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Żeby Polska Była Polską”

18 listopada 2022 r. w pałacu hrabiny Anieli Potulickiej odbył się XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ”.

Konkurs ten, organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach–p. Renatę Przygodę, p. Elżbietę Witt-Borowczyk i p. Marka Frąckowiaka, objęty jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Tegorocznym prezentacjom przysłuchiwali się wyjątkowi goście-przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych wraz z prezesem p. Jerzym Krzemińskim oraz wielu rodziców występujących dzieci.

W czasie zmagań konkursowych  umiejętności wokalne i recytatorskie uczniów oceniane były przez jury powołane spośród opiekunów uczestników- nauczycieli  uczących w różnych szkołach naszej gminy, głównie polonistów oraz muzyków. Cieszy nas to, że mimo upływu lat nasz konkurs nie traci na popularności wśród dzieci i nauczycieli. Niektórzy  uczniowie towarzyszyli nam podczas konkursowych prezentacji  już kolejny raz. Inni dopiero w tym roku po raz pierwszy zmierzyli się z patriotyczną pieśnią lub  poezją i osiągnęli sukces.

W tym roku do konkursu zgłosiło się prawie  trzydzieścioro uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach.

Mamy nadzieję, że  za rok również ugościmy w murach sali hrabiny Potulickiej tak liczną grupę uczestników, do czego gorąco zachęcamy i zapraszamy.

Nagrody książkowe dla laureatów oraz słodkie upominki dla wszystkich uczestników ufundowane zostały głównie przez Fundację Potulicką w Wojnowie. Wspomogła nas też Rada Rodziców ZSP im. „Dzieci Potulic” w Potulicach oraz prywatni sponsorzy.

Serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie tego konkursu, który odbywa się nieprzerwanie od 2002 roku (pod zmieniającymi się nazwami-stąd w tym roku  XIII edycja),ponieważ bez Państwa zrozumienia ważności naszej inicjatywy dla kształtowania ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu  i chęci pomocy, nie mógłby się on odbyć.

XIII Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Żeby Polska była Polską” 2022 – wyniki

SZKOŁA PODSTAWOWA, kl.4-6 -WIERSZ

miejsce imię nazwisko szkoła
          I Piotr Ciaciuch ZSP w Potulicach
        II Elian Przybylski ZSP w Ślesinie
       III

 

Viktoria Słodkowska

Antoni Kawka

ZSP  w Potulicach

ZSP nr 4 w Nakle n.Not.

wyróżnienie Emilia Zyra ZSP w Ślesin

 

SZKOŁA PODSTAWOWA, kl.4-6- PIEŚŃ

miejsce imię nazwisko szkoła
        I Lena Koniec

Nikodem Jasiński

ZSP w Potulicach

ZSP w Paterku

       II Aleksandra Sikorska ZSP nr 3 w Nakle n.Not.
      III Oliwia Jasiorowska ZSP nr 4 w Nakle n.Not.
wyróżnienie Ola Łeszyk ZSP w Potulicach

 

SZKOŁA PODSTAWOWA, kl.7-8- WIERSZ

miejsce imię nazwisko szkoła
          I Blanka Gawrońska

Szymon Kannenberg

ZSP  w Potulicach

ZSP  w Potulicach

        II Kamil Iński ZSP  w Potulicach

 

                                     SZKOŁA PODSTAWOWA, kl.7-8 -PIEŚŃ

miejsce imię nazwisko szkoła
        I

 

Iga Jędrzejczyk ZSP w Potulicach
      II

 

Tobiasz Kalata SPN w Trzeciewnicy

Tekst: Organizatorzy