Z innej beczki – do Kcyni wracają Spacery z historią

Czy po tylu latach zwiedzania Kcyni w formie spacerów da się o Kcyni powiedzieć coś nowego? Czy są jeszcze wątki, których nie poruszyliśmy?

Na pewno! udowodnimy tą tezę w tym roku! Z innej beczki – takie hasło będzie przyświecać tegorocznej edycji Spacerów z historią w Kcyni. To już kolejna odsłona tej popularnej wśród mieszkańców wakacyjnej inicjatywy.

Justyna Makarewicz, odpowiedzialna za funkcjonowanie Dźwiękowego Archiwum Kcyni zaprosiła fachowców w swoich dziedzinach do INNEGO SPOJRZENIA na nasze miasto. Do pokazania nam Kcyni, jakiej nie znamy. W trakcie spacerów z historią spotkamy się z Agnieszką Wysocką – historykiem sztuki, edukatorem i popularyzatorem wiedzy o ptakach Dawidem Kilonem oraz Łukaszem Golasem, który o średniowiecznych Pałukach wie wszystko.

Spacery z historią to wakacyjna propozycja dla mieszkańców Kcyni i nie tylko. Odbywają się cyklicznie w wakacje, począwszy od 2013 roku.

Chcesz się dowiedzieć więcej o miejscu, w którym mieszkasz?

Chcesz w terenie w przyjemny sposób poznać tajniki historii? chcesz wzbogacić swoją wiedzę i jeszcze bardziej polubić Kcynię? Spacery z historią są właśnie dla Ciebie!

Oferujemy:
– przyjazną atmosferę tworzoną przez ludzi, którzy lubią innych
– praktyczną wiedzę, zadania i zagadki
– niestandardowe podejście do przekazywania historii

Terminy poszczególnych wydarzeń w ramach Spacerów z historią: 

27 czerwca – g. 18.00

30 czerwca – g. 18.30

5 lipca – g. 18.00

12 lipca – g. 18.00

Wkrótce podane zostanie więcej szczegółów na temat miejsca zbiórek i tematyki poszczególnych wędrówek. Organizatorem Spacerów z historią jest Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu w przypadku deszczowej pogody.

Udział w spacerach bezpłatny.

 

Tekst: Justyna Makarewicz/Dźwiękowe Archiwum Kcyni

Zdjęcia pochodzą z poprzednich edycji Spacerów z historią oraz zasobów Dźwiękowego Archiwum Kcyni