Z myślą o bezpieczeństwie wolontariuszy WOŚP

Kcyński dzielnicowy spotkał się z wolontariuszami, którzy w najbliższą niedzielę zbierać będą środki w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowy przekazał wiele cennych rad, których przestrzeganie ma zapewnić bezpieczeństwo kwestującym.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni spotkał się z osobami, które w najbliższą niedzielę, jako wolontariusze, będą zbierać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowy przypominał zasady bezpiecznego zachowania się podczas zbierania pieniędzy radził, by kwestujący przemieszczali się głównymi ciągami komunikacyjnymi i unikali miejsc mało uczęszczanych przez mieszkańców. Policjant mówił też o kwestujących dzieciach wskazując, by nie zbierały one pieniędzy bez nadzoru osób dorosłych.
Wolontariuszom przypomniano numery alarmowe, z których w razie potrzeby należy korzystać i zgłaszać wszelkie nieprawidłowości oraz zagrożenia. Informując jednocześnie, jak właściwie zachować się w przypadku pojawienia się sytuacji kryzysowej.
Wraz z przekazanymi radami profilaktycznymi dzielnicowy informował, że podczas niedzielnej zbiórki mundurowi będą służyć radą i pomocą wolontariuszom w przypadku, kiedy zaistnieje taka potrzeba.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią