Z narkotykami i pod ich wpływem wpadł, bo jechał „wężykiem”

Patrolowcy z Mroczy podczas kontroli skody zatrzymali 20-latka, który prowadził auto będąc pod wpływem amfetaminy. Ponad 80 gramów zabronionych środków miał też przy sobie. Podejrzany już usłyszał zarzuty, a jego zachowanie oceni sąd.

Zgłoszenie o tym, że kierowca skody przemieszczającej się trasą z Bydgoszczy do Nakła prawdopodobnie jest pijany, bo jedzie „wężykiem” wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Na wskazaną trasę zostali skierowani mroteccy patrolowcy i długo nie trwało, jak mundurowi zatrzymali opisane auto do kontroli.

Prowadzący skodę 20-latek był pobudzony i unikał kontaktu wzrokowego, co pozwoliło mundurowym przypuszczać, że może być pod wpływem narkotyków. Zanim jednak to sprawdzono, skontrolowano skodę oraz rzeczy należące do kierowcy. W jego podręcznym bagażu mundurowi znaleźli woreczki strunowe z białym proszkiem.

Mieszkaniec gminy Koronowo został zatrzymany do wyjaśniania w policyjnym areszcie. Wcześniej sprawdzono go narkotesterem, który wykazał w jego organizmie amfetaminę. Jak się okazało po wstępnych badaniach ponad 80 gramów zabronionego środka znajdowało się też w zabezpieczonych woreczkach.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie podejrzany usłyszał zarzuty za posiadanie amfetaminy oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Swoją drogą 20-latek odpowie też za jazdę bez wymaganych uprawnień, bo jak się okazało w ogóle nie miał prawa jazdy.

O losach kierowcy zdecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią