Z sądowym zakazem i na „podwójnym gazie” zatrzymany przez mroteckich mundurowych

Policjanci z mroteckiej „patrolówki” zatrzymali 37-latka, który pijany kierował autem. Podczas kontroli okazało się również, że kierowca nie miał prawa jazdy, miał za to sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.    

Podczas wczorajszej (19.09.19) służby mundurowi z mroteckiego komisariatu ustalili, że po terenie Sadek przemieszcza się saab, którym kieruje prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna.

Długo nie trwało, jak na ul. Tomyślaka mundurowi zauważyli ustalone auto. Od siedzącego za kierownicą 37-latka wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy i wykazało w jego organizmie niespełna promil alkoholu. To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu personaliów kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

37-latek po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony. Już wkrótce usłyszy on zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym mieszkańcowi sadkowskiej gminy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.

podkom. Justyna AndrzejewskaOficer prasowy KPP Nakło nad Notecią