Z wizytą w szubińskiej firmie

3 lutego 2020 roku Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski wraz z Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Renatą Michalak i uczestnikami Klubu „Aktywni Razem” gościli na zaproszenie Gerarda Reijers z małżonką w murach szubińskiej firmy transportowej HSF Logistics.

Członkowie Klubu działającego przy OPS, wsparci opieką ze względu na choroby i wiek, z zaciekawieniem wysłuchali 11-letniej historii firmy. Poznali proces budowania międzynarodowego przedsięwzięcia w oparciu o zawodowe doświadczenie, holenderski kapitał, odwagę w działaniu i kontakty z gminą Szubin. Z zaciekawieniem przyglądano się rozwojowi sieci transportowej produktów chłodzonych, która swą działalność rozpoczynała w Szubinie od niewielkich, opuszczonych budynków po byłych GS-ach a w chwili obecnej zajmuje kilka obiektów przy ulicy Jana Pawła II w Szubinie oraz centrum logistyczne w Holandii.

W trakcie prezentacji seniorzy zadawali pytania o warunki socjalne, możliwość zatrudnienia kierowców i planistów, a także cele na przyszłość. Ogromną niespodzianką na koniec spotkania były paczki ufundowane przez gospodarzy dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej. Żegnano się obietnicą rewizyty i prezentacji działań Klubu w jego siedzibie.

Marzena Mierzwińska – M-GOPS Szubin