Zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Ostatnia niedziela stycznia odbędzie się pod znakiem 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieramy na walkę z sepsą.

– Jestem dumny, przede wszystkim z wolontariuszy – że wierzycie w to, co robicie, że co roku zbieracie miliony złotych nie po to, aby licytować się kto więcej, ale po to, by wspólnie pomóc drugiemu człowiekowi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” imprezy, koncerty i licytacje odbędą się w całym regionie. Urząd Marszałkowski wspiera finansowo organizację wydarzeń w Toruniu, Bydgoszczy, Lipnie oraz Biskupicach (powiat toruński). Lokalnym sztabom WOŚP przekazaliśmy także pakiety przedmiotów na licytację. Wśród nich znalazły się m.in. faksymile Kodeksu Korwina, zestawy gadżetów z Polą Negri i z Mikołajem Kopernikiem i zestaw prezentowy z filiżanką ozdobioną tradycyjnym wzorem włocławskiej manufaktury fajansu. Miłośnicy dobrej kuchni i programów kulinarnych mają okazję wylicytować fartuch z autografem Mateusza Gesslera w ramach kampanii „Kujawsko Pomorska Gęsina na świętego Marcina”. Pod młotek pójdzie również voucher na lot balonem dla 2 osób w trakcie Fiesty Balonowej w ramach Święta Województwa. Licytacje Sztabu Toruń Licytacje Sztabu Bydgoszcz

Samorządowe władze województwa przekazały regionalne gadżety promocyjne wszystkim wolontariuszom, którzy zwrócili się z taką prośbą. Przedmioty trafiły do Dąbrowy Biskupiej (powiat inowrocławski), Szubina (powiat nakielski), Unisławia (powiat chełmiński) i Lubicza (powiat toruński).

W piątek (27 stycznia) do akcji włączą się też pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Kwestę w budynkach urzędu przeprowadzą uczniowie z orkiestrowego sztabu w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu.

Swoją historię WOŚP rozpoczęła na Kujawach i Pomorzu. W 1992 roku w Ciechocinku odbył się koncert zespołu Zdrowa Woda, podczas którego zebrano ponad 12 mln zł na Fundację na Rzecz Dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Ubiegłoroczny jubileuszowy finał okazał się rekordowym. Wynik akcji, która dedykowana była dziecięcej okulistyce, to ponad 224 miliony złotych, czyli o ponad 13,5 miliona złotych więcej niż przed rokiem.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

WOŚP Bydgoszcz 2022, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP