Zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkoły w Dębowie i Sadkach

Lekcje profilaktyczne o różnej tematyce przeprowadzili ostatnio dla uczniów z Dębowa i Sadek mundurowi. Omówiono wiele różnych tematów, a wszystko z myślą o bezpieczeństwie dzieci.

W minionym tygodniu mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowymi z posterunku w Sadkach, mł. asp. Mateuszem Stereńczakiem i sierż. szt. Marcinem Pilchem, odwiedziła uczniów w dwóch szkołach na terenie sadkowskiej gminy. Policyjną profilaktyką objęto dzieci klas 0-IV w Szkole Podstawowej w Dębowie oraz klas VII i VIII z SP w Sadkach.
Tematykę spotkań dostosowano do wieku odbiorców. Młodsze dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, kiedy korzystać z numerów alarmowych i jak zachować się, gdy zaczepi je nieznajomy. Dowiedziały się też, jaką rolę spełniają odblaski, a świecące elementy ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sadek otrzymały na pamiątkę spotkania.
W klasach starszych funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej nieletnich, demoralizacji, cyberprzemocy i przestępstwach popełnianych za pośrednictwem sieci internetowej.

podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią