„Zakazowiec” wpadł, bo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym

Zarzuty za jazdę wbrew sądowemu zakazowi usłyszy niebawem 20-latek zatrzymany przez policjantów nakielskiej „drogówki” podczas kontroli hondy. Kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Szybko się okazało, że to nie jedyne co miał na sumieniu.

W ostatnich dniach mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką wjeżdżały do miasta auta. Ich uwagę zwróciła honda, której kierowca za nic miał ograniczenie prędkości, jakie obowiązuje w obszarze zabudowanym i jechał o 59km/h więcej niż zezwalają na to przepisy.

Honda została skontrolowana i okazało się, że auto prowadził mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Personalia 20-latka zostały sprawdzone w policyjnej bazie. Wtedy wyszło na jaw, że w ogóle nie powinien on wsiadać za kierownicę, bo ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  

Niebawem młody kierowca zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Do sądu trafi też wniosek o ukaranie go w związku ze złamaniem przepisów drogowych.

Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd, a 20-latkowi za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne