Zakład Karny w Potulicach na Ogólnopolskim Tygodniu Kariery

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach uczestniczyli w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2019 „Pasja, Profesja, Powołanie”.

Świadome wybory zawodowe

Ogólnopolski Tydzień Kariery obchodzony jest w tym roku w okresie od 21 do 25 października. Celem tej akcji jest propagowanie świadomych wyborów w obszarze zawodowym jak i zachęcenie do planowania kariery. Działania kierowane są przede wszystkich do osób, które podejmują pierwsze decyzje w ramach zatrudnienia i pełnienia roli pracownika oraz do tych, którzy decydują się ponownie przyjrzeć wybranej ścieżce kariery i być może dokonać optymalnych dla nich zmian.

Spotkanie informacyjne

Powiatowy Urząd Pracy w Pile filia w Wyrzysku, który włączył się w działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zaprosił na spotkanie informacyjne przedstawicieli Zakładu Karnego w Potulicach. Funkcjonariusze przedstawili zainteresowanym osobom kryteria przyjęcia do Służby Więziennej, specyfikę pracy oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego. Wielu uczestników chętnie zadawało pytania dotyczące możliwości zatrudnienia w naszej formacji.

tekst: mł. chor. Justyna Sejdowska

zdjęcie: Anna Bartoszek