Zakończenie lata Samorządu Mieszkańców nr 4 w Dolinie Charlotty oraz Ustce

Dnia 25 sierpnia 2019 roku Zarząd Samorządu Mieszkańców nr 4 w Nakle nad Notecią zorganizował wycieczkę do malowniczo położonego kompleksu „Doliny Charlotty”.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Najpierw wszyscy zwiedzili zoo, w którym podziwiali różne gatunki zwierząt. Duże wrażenie zrobiły surykatki, małpy kapucynki, nutrie, kapibary i wiele innych. Na terenie zoo znajdowała się Kraina Bajek z naturalnej wielkości rzeźbionymi postaciami. Odczytywane były również bajki. Zwiedzając, dzieci przeniosły się do świata dziecięcej literatury. Spotkać tu można było Czerwonego Kapturka i strasznego wilka, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Calineczkę, Kota w butach, Jasia i Małgosię, Pinokia, a także Rybaka i Złotą Rybkę. Wszyscy skorzystali z atrakcji jaką było „Wodne Safarii”, czyli rejs statkiem. W trakcie tej atrakcji zrobiono postój na wyspie lemurów.
W ośrodku dzieci bawiły się na bogato wyposażonym placu zabaw. Następnie udano się do fokarium, gdzie prezentowano bardzo interesujący pokaz karmienia fok wraz z tresurą. Foki, ku zdumieniu obserwatorów okazały się bardzo bystrymi zwierzętami, które wykonywały rozmaite sztuczki. Po tych wielu wrażeniach przyszedł czas na relaks na plaży w Ustce. Uczestnicy do domów wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

materiał: Katarzyna Borzych – Kubacka