Zakończenie wakacji z uśmiechem w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

Na dobry początek roku szkolnego zachęcamy do skorzystania z mnóstwa atrakcji i zabaw  przygotowanych przez nasze muzeum. Wiążą się one z końcem cyklu spotkań pt.: „Co można robić w Muzeum? Wakacje w MOB”. 1 września, pomimo zakończenia wakacji, u nas będzie panowała radosna atmosfera.

Dla naszych gości przygotowaliśmy szereg różnorodnych atrakcji. W programie przewidujemy m.in.: tworzenie zwierząt z filcu; zdobienie toreb i koszulek; wydrapywanki; patriotyczne przypinki; zabawy z kuglarzami. Te i wiele innych niespodzianek, pozwolą gościom choć na chwilę zapomnieć o tym, że wakacje się skończyły.

To jednak nie koniec atrakcji, ciekawym urozmaiceniem będzie spotkanie na wystawie pt. „DOMena szkła – ASP Wrocław”, którą podziwiać można jeszcze tylko do 8 września 2019.

Nasi goście będą mieli okazje obejrzeć prace wykładowców i absolwentów Katedry Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. To spotkanie przybliży zwiedzającym kreatywne podejście do szkła o charakterze użytkowym.

1 września 2019 r., godz. 11:00-13:00

Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6

Koszt uczestnictwa: 3 zł od osoby

Katarzyna Boruta – Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

zdjęcie: W. Woźniak