Zakończyła się 9. edycja Nakielskiej Ligi Pływania

Dnia 20.11.2022 roku na nakielskiej Pływalni Naquarius odbyła się ostatnia kolejka dziewiątej edycji Nakielskiej Ligi Pływania. Wzorem lat ubiegłych w zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy ścigali się na dystansie 50m stylem dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym.
Nakielska Liga Pływania cieszy się dużą popularnością a poziom sportowy zawodów świadczy o dobrej pracy nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania.

W tegorocznej edycji wzięło udział 169 uczniów z 26 szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku od 5 do 18 lat. Dla wielu startujących udział w zawodach był okazją do poprawienia swoich życiowych osiągnięć i nabraniem doświadczenia do udziału w rywalizacji międzywojewódzkiej.
Niedzielne pływanie głośno dopingowali licznie zgromadzeni kibice co przyczyniło się do stworzenia niesamowitej atmosfery. Miłym akcentem podsumowującym udział pływaków było wyróżnienie medalem za aktywność najmłodszych uczniów, którzy przystąpili do rywalizacji w zawodach w starszej kategorii wiekowej. Za zdobycie tak cennego doświadczenia, które z pewnością zaowocuje w najbliższej przyszłości otrzymali swój pierwszy medal. Warto w tym miejscu dodać że uczniów, którzy nie skończyli jeszcze 10 lat było 31 osób.

Starsi pływacy ścigali się tego dnia nie tylko o medale ostatniej kolejki, ale również o tytuł najlepszego zawodnika i zawodniczki w danej kategorii wiekowej. Taki laur odbierali uczniowie, których suma trzech najlepszych wyników przeliczona na punkty FINA była najwyższa. Odebrali oni statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Na karty historii NLP w 2022 roku wpisali się następujący zawodnicy i zawodniczki:

Kat. 2012
Amelia Lewandowska – 394 pkt
Cyprian Nowacki (2013) – 450 pkt

Kat. 2011
Lena Buda – 600 pkt
Marcel Perdoch – 500 pkt

Kat. 2010
Weronika Mycek – 821 pkt
Wiktor Kufel – 559 pkt

Kat. 2009
Martyna Malikowska – 1101 pkt
Ignacy Gacka – 895 pkt

Kat. 2008
Zuzanna Piechnik – 757 pkt
Dominik Dytman – 980 pkt

Kat. Szkoły Ponadpodstawowe
Lena Bzdawka – 1353 pkt
Sebastian Miniszewski – 1570 pkt

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Czwórka Nakło, którego w realizacji zadania wspierali Nakielski Sport, ZSP nr 4 w Nakle, SP nr 2 w Nakle oraz Nakielski Ośrodek Kultury. Słowa podziękowania kierujemy szczególnie do rodziców, nauczycieli, instruktorów i trenerów pływania za pomoc w przygotowaniu i realizacji zawodów. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu możemy realizować sportowe pasje wielu młodych pływaków. Dziękujemy również ratownikom pływalni Naquarius za dbanie o bezpieczeństwo i wsparcie techniczne. Wszystkim startującym życzymy powodzenia w realizacji sportowych marzeń i jeszcze wielu lat ścigania.

Zadanie zrealizowano w ramach projektu UKS 4 Nakło dla organizacji pozarządowych UMiG w Nakle nad Notecią pn.„SKOCZ DO WODY, ZANURZ GŁOWĘ, CHWYĆ ZA DESKĘ, PŁYŃ PO ZDROWIE – NAKIELSKA LIGA PŁYWANIA 2022”, który otrzymał wsparcie finansowe na ten cel.

Więcej zdjęć oraz pełne wyniki dostępne poniżej.

Team Czwórka Nakło