Zapraszamy do nakielskiego Liceum na pokaz filmu „Mój ostatni list”

I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią zaprasza do auli szkolnej w dniu 16 marca 2020 roku o godz. 17:00 na pokaz filmu „Mój ostatni list”. Realizacja filmu” Towarzystwo Historyczne w Kcyni przy wsparciu finansowym Powiatu Nakielskiego i z udziałem uczniów I LO w Nakle nad Notecią. Reżyserem filmu jest Stanisław Dąbrowski.

Film opowiada o losach polskiego oddziału Batalionu Obrony Narodowej, działającego we wrześniu 1939 roku w rejonie Kcyni. Akcja rozpoczyna się w przededniu wybuchu drugiej wojny światowej. Głównymi bohaterami są dwaj młodzi żołnierze Tadeusz i Witold (ich postacie zostały zainspirowane prawdziwym historycznym osobom, żołnierzom zajmujących się wzmacnianiem Schronu nr 2 Samodzielnego Punktu Obrony Dobieszewko, na którym znajdują się podpisy Witolda M oraz Tadeusza D). W filmie zaprezentowano losy żołnierzy z oddziału, do którego należeli główni bohaterowie, ale ponadto pojawiają się też wątki cywili, opuszczających swe domy po wybuchu wojny.

W filmie wystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią: Marta Kożuchowska, Karol Hadzicki, Jacek Sobierajski i Hubert Stefaniak.

Zapraszamy

I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią