Zapraszamy na Dzień Kobiet do Mroczy

Nie masz pomysłu gdzie i jak spędzić Dzień Kobiet? Spieszymy z pomocą. Kup kwiaty, przygotuj 10 zł i przyprowadź swoje Panie do Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy na godzinę 18:00. Wystąpi specjalnie dla Was „Jazz Big Band ’75” z Pałacu Młodzieży z Bydgoszczy.

Początki działalności „Jazz Big Bandu ’75” sięgają roku 1975, kiedy to w pracowni instrumentalnej nowo powstałego Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy została utworzona orkiestra dęta. Założycielem i wieloletnim dyrygentem zespołu był Jerzy Rawicki. Początkowo nazwy big band i orkiestra używano zamiennie. Było to spowodowane m.in. tym, iż skład sekcji instrumentów w zespole na przestrzeni lat ewoluował. Z czasem z dużego składu wyodrębnił się mniejszy. Stanowili go młodzi muzycy posiadający wyższe umiejętności gry na instrumencie, m.in. uczniowie bydgoskiego Zespołu Szkół Muzycznych oraz studenci Instytutu Wychowania Muzycznego WSP i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2007 roku „JAZZ BIG BAND ’75” prowadzi Piotr Dąbrowski. Obecnie zespół nadal prężnie działa koncertując w mieście Bydgoszczy i regionie. Potwierdzeniem wysokiego poziomu zespołu oraz znaczącej roli, jaką pełnimy, zespołowi została przyznana w 2014 roku przez Urząd Miasta Bydgoszczy Kulturalna Marka Oświatowa. Także w 2014 r. Jazz Big Band ’75 zdobył po raz pierwszy GRAND PRIX podczas XIX Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu.

„JAZZ BIG BAND ’75” w swoim repertuarze posiada utwory, które poprzez swą różnorodność, pozwalają zespołowi zaistnieć na krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych, oraz jazzowych scenach klubowych. Wiele utworów zaaranżowanych jest specjalnie dla tego zespołu. Dzięki temu big band, w krótkim czasie ma możliwość opracowania programu na specjalne życzenie.

Zapraszamy serdecznie.

Paweł Kowalski – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy