Zapraszamy na Gminno-Powiatowo-Parafialne Dożynki w Mroczy!

Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza- Leszek Klesiński, Starosta Nakielski – Tadeusz Sobol oraz ks. Proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy – ks. Wojciech Cierniak zapraszają wszystkich mieszkańców i gości powiatu nakielskiego na Święto Plonów, które tym razem odbędzie się w Mroczy!

Tegoroczne dożynki rozpoczniemy od uroczystej Mszy Świętej w Kościele w Mroczy o godzinie 15.00, następnie wraz z korowodem wieńców z całego powiatu przeniesiemy się na Stadion Miejski w Mroczy.

Część artystyczną rozpoczniemy od prezentacji traktorów oraz występów zespołów – w tym kaszubskiego zespołu folklorystycznego Krëbane z miasta Brusy! Od godziny 18.00 na mroteckiej scenie nie zabraknie gwiazd krajowego formatu. O 18.00 rozpocznie się koncert przepięknej Natalii Capelik-Muiangi – finalistki 8 edycji Mam Talent, ćwierćfinalistki The Voice of Poland 9. Następnie publiczność rozkręci zespół „Chłopaki nie płacą” z aktorem-muzykiem Michałem Milowiczem na czele!

Tradycyjnie też nie pominiemy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy – pamiętajcie, że zgłoszenia trwają do 21 sierpnia! Które sołectwo lub osiedle wygra tym razem?

Dożynkowy dzień zwieńczy zabawa dyskotekowa poprowadzona przez Roberta Szczepaniaka (Radio Nakło).

Serdecznie zapraszamy!

regulamin_wieńce_dożynkowe.pdf

materiał: Monika Oleś – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią