Zapraszamy na „Przygrywkę”

Dwanaście spektakli zostanie zaprezentowanych na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych „Przygrywka”. Najlepsze zespoły i aktorzy otrzymają nagrody w czterech kategoriach ufundowane przez marszałka Piotra Całbeckiego.

W przeglądzie udział wezmą studenci wyższych szkół artystycznych, którzy zaprezentują swoje przedstawienia dyplomowe i egzaminacyjne. W klubie Od Nowa zobaczymy dwanaście spektakli przygotowanych przez uczelnie z Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Olsztyna, Gdyni i Poznania. Studenci zmierzą się z twórczością Agnieszki Osieckiej, Zbigniewa Herberta i Bertolta Brechta.

Repertuar 

Spektakle ocenia jury w składzie: Katarzyna Jamróz (aktorka i piosenkarka), Janusz Grzywacz (pianista, kompozytor i aranżer), Tomasz Lewandowski (muzyk i kompozytor) i Anna Wołek (dyrektorka Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu).

Organizowana przez Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny „Przygrywka” potrwa pięć dni (15-19 maja), a zwieńczona będzie niedzielną (19 maja) galą i koncertem „Mów mi Italiano”.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Gala „Przygrywki” w 2022 r. fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP