Zarząd Powiatu postanowił wszcząć procedurę o przedłużeniu powierzenia stanowisk dyrektorom

1035

W tym roku dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie Elżbiecie Kłosowskiej-Hilscher i dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią Ewie Burzyńskiej kończy się kadencja. Zarząd Powiatu Nakielskiego w przypadku dyrektor I LO w Szubinie przedłużył powierzenie na rok uchwałą z dnia 21 kwietnia 2020 roku, tj. od 1.09.2020 roku do 31.08.2021 roku na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 roku w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Z uwagi na to, że ukazało się rozporządzenie zmieniające powyższe, a sytuacja epidemiczna nie ulega poprawie, Zarząd zdecydował o skorzystaniu z możliwości, jakie daje ono w przypadku dwóch pań dyrektor:

– dyrektor Elżbiecie Kłosowskiej-Hilscher – przedłużeniu powierzenia stanowiska dyrektora I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie do 31 sierpnia 2025 roku

– dyrektor Ewie Burzyńskiej – przedłużeniu powierzenia stanowiska dyrektora PPPP w Nakle nad Notecią do 31 sierpnia 2026 roku.

W przypadku dyrektor I LO w Szubinie Zarząd mógł przedłużyć na maksymalnie 4 lata, co razem z tym rokiem daje 5 lat (na tyle pozwala § 11 h ust. 2 rozporządzenia), a w przypadku dyrektor PPPP w Nakle nad Notecią mógł przedłużyć od razu na pełną kadencję – rok temu nie było takiej możliwości – maksymalny czas powierzenia określono wtedy „do 31 sierpnia 2021 roku”.

W związku z tym, że Zarząd Powiatu Nakielskiego postanowił wspomnianym dyrektorkom przedłużyć powierzenie stanowiska, rozpoczyna się procedura przedłużenia, czyli zwrócenie się do kuratora oświaty i rady pedagogicznej o wydanie opinii w sprawie, a następnie będą podjęte uchwały przez Zarząd.

opracował: Zbigniew Kubisz

Na zdjęciu wyróżniającym Elżbieta Kłosowska-Hilscher, fot: Maja Stankiewicz