Zarzuty dla kierowcy, który pijany wsiadł za kierownicę i staranował płot przydrożnej posesji

Zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości usłyszał dziś 24-letni mieszkaniec kcyńskiej gminy, który kilka dni temu staranował oplem vectrą płot przydrożnej posesji. Kierowca odpowie też za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu.

 Zgłoszenie o tym, że w miejscowości Paulina auto wjechało w płot przydrożnej posesji, dyżurny policji otrzymał kilka dni temu. Skierowana na miejsce „drogówka” potwierdziła zgłoszenie. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia mundurowi ustalili, że oplem kierował 24-letni mieszkaniec podkcyńskiej wsi.  

Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, dlatego został sprawdzony alkomatem. Wynik tego badania dowiódł, że kierowca miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami i wręczyli wezwanie do stawiennictwa w komendzie.

Dziś (30.12.19) kryminalni przedstawili 24-latkowi zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kierowca nie uniknie też kary za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Ostateczne decyzje w sprawie podejmie sąd.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne