„Zasmakuj w Bibliotece”

Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzimy pod hasłem „Zasmakuj w Bibliotece”. Z tej okazji Filia Biblioteczna w Paterku przygotowała propozycje smakowitych tytułów, dla swoich czytelników.

Wprawdzie placówki biblioteczne nadal są niedostępne, ale mamy nadzieję, że już wkrótce to się zmieni i z wielkim apetytem wszyscy skosztują proponowanej literatury.

W menu bibliotecznym polecamy „Zupę z ryby Fugu”, „Malinową truflę”, „Domowy chleb”, ”Klasztorne specjały”, „Czekoladę”, „Ciasta owocowe”.

Po południu z pewnością każdy znajdzie czas na „Kawę z kardamonem”, „Wino z Malwiną” czy „Pomarańcze w śniegu”. „Klub miłośniczek czekolady” chętnych zabierze w „Podróż na liściu bazylii”.

Smakoszom owoców proponujemy „Smak świeżych malin”, „Zielone jabłuszko”, „Cierpkość wiśni”. A może  ktoś ma „Apetyt na kwaśne winogrona”, które również polecamy.

W naszym menu nie zabraknie także propozycji dla najmłodszych czytelników. Kiedy usłyszymy pytanie ”Dlaczego burczy mi w brzuszku?” oraz „Mamo, chcę jeść!” i „Gdzie jest mleko?” zapraszamy do lektury „Franklin i uroczyste śniadanie” , a także na „Smerfową zupę”. Najmłodsi poznają „Smaki” z Kubusiem Puchatkiem, starsze sprawdzą co się kryje na kartach książki „Charlie i fabryka czekolady”.

Przed snem proponujemy „Owocowe bajki”.

Mamy nadzieję, że kiedy już podwoje bibliotek staną otworem czytelnicy poczują „Smak szczęścia” i wszystkich ogarnie „Apetyt na więcej”.

„Nie bójmy się książkowego obżarstwa, bo przecież nie można przedawkować czytania”

autor: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią