Zatrzymani nieodpowiedzialni kierujący

213

Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu nakielskiego. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła „JADĘ, NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

W minioną sobotę (08.08.20) o godzinie 11:40 w Zalesiu  dzielnicowi z komisariatu w Szubinie, zauważyli motorowerzystę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Motorowerzysta szybko został zatrzymany do kontroli. Podczas rozmowy z 43-latkiem mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Szubin prawie 3 promile alkoholu.

Motorowerzysta trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem zostanie przesłuchany  i usłyszy zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 56-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia nakielscy policjanci o godzinie 15:20 w Rozwarzynie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 54-letni mieszkaniec gminy Nakło miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Drugi rowerzysta, został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów nakielskiego referatu ruchu drogowego o godz. 16.40 w Gąbinie. 61-letni mieszkaniec gminy Szubin miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Nietrzeźwi rowerzyści otrzymali mandaty karne w wysokości 500 złotych.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz stosowanie się do hasła „JADĘ, NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie.        

mł. asp. Zofia Wrzeszcz  – p.o. Oficera prasowego  KPP Nakło nad Notecią  

zdjęcie ilustracyjne