Zawody wędkarskie Strefy Wyrzyskiej

W dniu 29 września 2019 roku nad jeziorem Falmierowskim rozegrane zostały spławikowe zawody wędkarskie Strefy Wyrzyskiej Okręgu Nadnoteckiego. Organizatorem zawodów tym razem było koło PZW z Osieka nad Notecią. Startowało w nich 6 czteroosobowych drużyn złożonych z juniorów i seniorów. Reprezentowali oni koła PZW z Wyrzyska, Wysokiej, Białośliwia, Osieka nad Notecią, Łobżenicy i Miasteczka Krajeńskiego. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 30 osób.

Pogoda tym razem nie dopisała – było chłodno i wietrznie, a ryby brały raczej słabo, czego dowodem są wyniki startujących drużyn i te przedstawiają się następująco:
I miejsce – koło PZW w Wyrzysku ( Sławomir Badura, Piotr Mróz, Dariusz Drapała, Kacper Drapała,) – 10 pkt !!!
II miejsce – koło PZW w Wysokiej ( Jan Kozakiewicz, Michał Radliński, Zdzisław Arndt, Marcelina Szczepaniak) – 11 pkt
III miejsce – koło PZW w Białośliwiu ( Marian Baszczyn, Emil Kusz, Krzysztof Sieczka, Daniel Wachowiak) – 14 pkt
IV miejsce – koło PZW w Miasteczku Krajeńskim – 15 pkt
V miejsce – koło PZW w Osieku nad Notecią – 15 pkt
VI miejsce – koło PZW w Łobżenicy – 16 pkt

Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary za odpowiednio zdobyte miejsca, a wędkujący zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki wędkarskie z nadrukiem ufundowane przez ofiarodawców i koło PZW w Osieku nad Notecią. Całość zakończył wspólny gorący posiłek na świeżym powietrzu nad wodą. Z tego miejsca zwycięzcom serdecznie gratulujemy, organizatorom i sponsorom serdecznie dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Wszystkim kolegom życzymy miłego czasu spędzonego nad wodą z wędką oraz taaaaakiej ryby. Zapraszamy na kolejne zawody.

tekst i foto: Koło PZW w Wyrzysku