Zderzenie trzech aut na drodze S-10 pod Toruniem (zdjęcia)

748

Dzisiaj, krótko przed godziną 9:00, na drodze S-10, w miejscowości Glinki pod Toruniem doszło do bardzo poważnego zdarzenia, w którym uczestniczyły trzy pojazdy. Kierowca osobowego kia sportage trafił do szpitala. Na miejsce oprócz policji pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Dzisiaj (05.03,) około godz. 8:40, na trasie S- 10, w miejscowości Glinki  w powiecie toruńskmi, doszło zderzenia  trzech pojazdów. W zdarzeniu uczestniczyły dwa auta osobowe i jeden ciężarowy.

Z informacji, które zebrali policjanci  pracujący  na miejscu wypadku wynika, że kierowca pojazdu ciężarowego marki scania z naczepą jadący od strony Bydgoszczy w kierunku autostrady A1 zauważył jak jadące z przeciwnego kierunku audi z nieznanych przyczyn nagle  zjechało  na jego pas drogi. Pomimo, iż kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia nie zdołała tego uczynić i doszło do uderzenia w audi. Dodatkowo ciężarówka uderzyła w pojazd kia sportage, która jechała za audi. Impet uderzenia ciężarówki z kia był tak duży, że osobówkę wyrzuciło poza pas drogi ze skarpy na pobocze a pojazd ciężarowy zawisł nad nim. Kierowca kia został przetransportowany do  jednego z toruńskich szpitali.

Kierowcy jadący tą droga przez kilka godzin kierowani byli  objazdami przez Toruń. Droga w tym miejscu do godziny 14:30 była  całkowicie zablokowana ze względu  na  usuwanie  skutków tak rozległego zdarzenia. Na miejscu oprócz policjantów pracowały  wszystkie służby ratunkowe.

KMP w Toruniu